Pokud máte problémy se žlučníkem, neváhejte a rozhodně se nechte vyšetřit. I když je žlučník svým způsobem nepotřebný orgán, dokáže vyvolat velké bolesti. Pro komplexní vyšetření moderními technologiemi a vysledování příznaků nemocí Vám mohu doporučit například studio ForBio. Podívat se můžete na www.forbio.cz.

Žlučník vytváří žluč, která slouží k napomáhání trávení a k podpoře rozkladu potravy. Mezi nejčastější onemocnění žlučníku patří: žlučníkové kameny, zánět, žlučníková kolika, nádor žlučníku. Zánět žlučníku poznáte podle žlučníkového záchvatu, který se objevuje současně s třesavkou nebo horečkou a je doprovázen bolestmi břicha. Žlučníkové kameny se vyznačují bolestí v podbřišku nebo nevolností. Jsou způsobeny zejména špatnou životosprávou a stresem. Spolu s nimi souvisí i žlučníková kolika, která je způsobena zaseknutím žlučníkového kamenu. Poznáte to podle silné bolesti v nadbřišku vystřelující až pod pravé žebro. Pokud jde o nádory na žlučníku, je nejlepší jejich prevence, jelikož zde nelze používat klasické léčebné metody.

Pokud máte jakékoliv zdravotní potíže, doporučuji Vám nechat si udělat komplexní vyšetření Vašeho zdravotního stavu. Je důležité se o svoje tělo starat a v pokročilém věku to platí dvojnásob.