Vrchní část našeho trupu je akné někdy postižena mnohem více než obličej a pokud se tedy bavíme o vrchní části trupu, akné se často vyskytuje v dekoltu, což není pro ženy a dívky zrovna příjemná záležitost, ale především na zádech, jelikož záda má akné zapsané v diáři hned, jakmile vám pupínky obdaří obličej. Ale dalo by se říct, že akné na zádech se vám může vyskytnout i v případech, že jste třeba na obličeji neměli jediný pupínek. Za jakých příčin se akné na zádech objevilo? Těch příčin je mnoho stejně jako u ,,obyčejného“ akné na obličeji, ale vliv má rozhodně dědičnost, problematická pleť, hormonální změny, ale mezi dalšími příčinami akné na zádech se také objevuje i nošení oblečení z některých látek, které třeba vyloženě nesedí vašemu typu kůže anebo také okolní prostředí, ale zároveň i to, ve kterém žijeme. Na akné na zádech se mohou navíc ke všemu podílet některé léky, které  třeba užíváte.

Jak se akné na zádech projevuje a objevuje?

Bohužel, kdo chce slyšet, že se akné na zádech projevuje pouze v mírné formě, toho zklamu. Projevuje se takřka ve všech možných formách od té zmíněné mírné, která se vyznačuje především bílými pupínky, až k té nejvážnější, která se objevuje ve velkých bolestivých vředech.

V některých případech se nejen na zádech může vyskytnout i podkožní akné. Jedná se o velice bolestivou záležitost, jelikož se zánět a hnis hromadí pod kůži a na onom místě vzniku (např. právě na zádech) se tak hnis nahromadí a vytvoří podkožní akné – vystouplou a tvrdou bulku, která je velice bolestivá a navíc je jejím největším problémem se jí zbavit, protože na vršku neobsahuje žádnou zátku v podobě bílé hlavičky, tudíž se maz a hnis stále hromadí a hromadí a boule je zvětšená a bolestivá.

Akné na zádech se může skládat z řady typů, pupínků, vředů, vřídků anebo černých teček, ale tento problém nepostihuje jen děti v pubertě, ale dospělé. Akné na zádech se proto vyskytuje v rozmezí věku 10 až 40 let života.

Akné na zádech většinou ale bývá jeden z největších problémů, co se akné týče, protože ve většině případů se vyskytuje skutečně ve formě velkých, nateklých a bolestivých vředů. Akné na zádech se sice vyskytuje jen u určitého typu lidi, proto vy, kteří trpíte mírnou formou akné na obličeji, se nutně nemusíte bát, že vaše záda postihne vážná forma akné. A čím že je právě akné na zádech způsobeno? Faktorů a aspektů bývá opravdu mnoho, ale většinou za to může ona již několikrát zmíněná genetika, nošení určitého oblečení z nevhodné látky, nošení těsného a někdy i příliš elastického oblečení a hlavně nošení batohu na zádech, díky čemuž se ona záda zpotí, a tak potní a mazové žlázy slaví večírek. Nepokoušejte se akné na zádech předejít, pokud se u vás má projevit, stejně se mu nevyhnete a navíc prevence proti akné na zádech není příliš úspěšná, mnohem lepší je účinná léčba akné na zádech.

Samotná prevence totiž, dá se říct, neexistuje. Nemůžeme zakázat našemu tělu, aby se přestalo potit, musíme chodit ven oblečení a styku zad např. s opěradlem židle či postelí se prostě nevyhneme. Akné na zádech před jeho výskytem prostě nijak neovlivníme. Pokud je akné na zádech skutečně léčeno, jedná se o tu nejúčinnější léčbu akné ze všech aknózních problémů a léčebných metod či procedur vůbec, poněvadž kůže na zádech je extrémně silná než na jiných částech těla, proto je zde nejúčinnější léčba lokálním způsobem, který si např. na citlivou a tenkou kůži a její pokožku nemůžeme dovolit tolik, ale pokud je akné na zádech, můžeme si lokální a hlavně účinnou léčbu dovolit rozhodně. Navíc existuje řada kosmetických přípravku na akné, hlavně sprchových gelů, které nám opět dopomohou k bezchybným a krásným zádům.