Dobré konzolové regály jsou tvořeny s přihlédnutím na dodržení všech okolních měr ČSN a bezpečnostních směrnic podléhajících statickému modelu budovy. Konzolové regály jsou strukturované ocelové konstrukce z příčně stabilizovaných lamel. Najdete je dělané z lepších ocelových laserem opracovaných profilů, co jsou navíc zpevněny pomocí horizontálních propojení a stabilizačních táhel. Zajištění konzolového regálu do podlahy skladu je zajištěno díky množství ocelových kotev, kotvení do střechu podpírajících sloupů a zdí skladů se zpravidla nedělá, vzhledem k možnosti poškození statiky.

Vkládání zboží či výrobků do konzolových regálů

Pro dávání beden do regálu lze využít různých možností, kupř. vysokozdvihy – otázkou jsou např. rozměry ukládaného zásobního materiálu. Regály jsou určeny pro zakládání produkty na paletách nebo klecemi se zbožím. Regály méně vysoké je možné vybírat také ručně, pokud to princip umožní.

Který model regálů je rozumné instalovat

Pro velkoobchodní sklady s vyšším průtokem jsou pravděpodobně nejlepší paletové regály, na ně totiž položíte plnou paletu, kterou pak máte možnost rovnou další den popadnete a odešlete adresátovi. To je vhodné řešení pro velkoobchodní sklady zavážející. Pokud však provozujete firmu, jenž prodává jednotlivcům, nebo řeší více typů materiálů, pak je vhodné použít kombinace skladu regálového, kde se bude rychloobrátkový sortiment, a současně sklad konzolových regálů, nebo směs konzolových a patrových regálů. Tam budete řešit větší množství malých, ale konkrétních objednávek. Takto to řeší tucty skladů parfémů nebo sklady pro drogérie.

Jak vysoké regály mi doporučíte do menšího archivu?

A teď právě řešíme to pravé dilemma. Otázkou pak totiž je, jaké počty zboží a variant budete držet. Například pro podniky, co ukládají důvěrná data a mnoho papíru jsou příhodným řešením jezdící regály, jenž nabídne uskladnění více věcí ve stejném místě než stacionární regály. Je to tím, že posuvné regály poskytují možnost vytvořit si prostor mezi těmi police regály, kde máte hledat, zbývající regálové police srazíte k sobě…