Nikl, chróm, hliník a kobalt. Tato čtveřice kovů patří mezi nejčastější kovy vyskytující se v bižuteriích, sponách pásků, cvocích u džínů, náramcích, hodinkách a dalších módních doplňcích.

Řada z nás je na tyto kovy alergická a na místech, kde se dotýkají kůže, se jim vytváří ekzém, které ho se pak těžko zbavují. Proto je lepší vyhledávat šperky a doplňky, které tyto kovy neobsahují. Mezi kovy, které zpravidla nejsou alegeny, patří například zlato, stříbro, chirurgická ocel, či levnější varianta jménem osteofix.

OSTEOFIX je hojně využívaný především v odvětvích chirurgie a stomatologie. Nezpůsobuje alergické reakce a je proto vhodný pro výrobu nejširší škály bižuterních komponentů, přívěsků a ostatních výrobků přicházejících do přímého styku s pokožkou.

V internetovém obchodě www.Origolo.cz, který je místem pro nákup a prodej ručně vyrobených originálních výrobků od mnoha prodejců, najdete také šperky, které neobsahují alergeny a jsou vyrobeny z osteofixu navíc z recyklovaných pet lahví. Šperky jsou oproti stříbru a zlatu cenové dostupnější, neobsahují alergeny. Vhodné také jako originální dárky pro vaše blízké.