Letní šaty jsou velice oblíbeným dámským oblečením v horkých letních dnech, proto je důležité vybrat si takové šaty, které Vám perfektně padnou a budete se v nich cítit pohodlně.

Výběr šatů podle tvaru postavy

Pokud si nevíte rady, jaký typ šatů by Vám slušel, jsou zde krátce představeny a shrnuty jednotlivé tvary postav a na základě toho, jaké šaty zvolit.

Postava do tvaru obdélníku

Postavu do tvaru obdélníku poznáte na sobě podle toho, že jsou ramena stejně široká jako boky a Váš pas je nevýrazný. Pro postavu do tvaru obdélníku jsou vhodné šaty, které přiléhají v pase a zvýrazňují ho. U štíhlejší postavy je možné zvolit šaty se světlejším vrškem a tmavší sukní. Díky správně zvoleným šatům můžete vytvořit iluzi přesýpacích hodin, což je postava, která je považována za ideální.

Postava ve tvaru trojúhelníku

Postava s tímto tvarem je charakteristická užšími rameny, větším zadečkem, stehny a boky. Pro tento typ postavy se hodí volnější střih šatů. Šaty jsou podebrané pod prsy, které hezky zvýrazní a díky volnější sukni zamaskujete větší zadeček a boky.

Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku

U obráceného trojúhelníku má postava širší horní část a nevýraznou dolní polovinu těla. U této postavy je dominantou poprsí, za to zadeček, stehna a boky jsou nenápadné. Na takovou postavu se doporučují šaty, které mají výrazný pas a dole rozšiřují. Horní část šatů by měla být jednobarevná a motivy a barvy mít na sukni.

Přesýpací hodiny

Postavu ve tvaru přesýpacích hodin poznáte tak, že pas je užší oproti prsům a bokům. Jedná se o souměrnou postavu. Ženy, které disponují takovou postavou, si mohou dovolit v podstatě jakékoliv šaty. Doporučuje se zvolit takové šaty, které nejsou ani upnuté ani příliš volné.

Na co si dát při výběru letních šatů pozor?

Letní šaty jsou navrhovány tak, aby se daly nosit ve vysokých teplotách, a zároveň byly vzdušné, pohodlné a lehoučké. Tyto vlastnosti se však odvíjí od správně zvoleného materiálu (jako bavlna, hedvábný šifon atd.). Proto vybírejte takové šaty, které jsou vyrobeny z příjemných a lehkých látek.