Jak dítě obléct, aby bylo v suchu za každého počasí? Poradíme vám jak vybrat dětské oblečení, aby vaše dítě zůstalo spolehlivě chráněno před rozmary jarního počasí, jak zvolit správnou velikost dětského oblečení a přidáme pár tipů na osvědčené značky používající moderní technologie.

Nepromokavé materiály

Na jaře ale i na podzim často prší a všude jsou louže, které děti lákají ke hrám. Aby vaše dítě nepromoklo, vybírejte voděodolné dětské oblečení. V normálním oblečení by dítě promoklo a jistě i prochladlo. S nepromokavými materiály se tohle stát nemůže.

Voděodolnost se udává prostřednictvím vodního sloupce. U kvalitních výrobců jako je Reima má hodnotu 10 000 mm i více. Nezapomeňte, že čím vyšší hodnota sloupce tím větší spolehlivost a nepromokavost. Nejlepší materiály jsou membránové. Ty nepouštějí vodu dovnitř, ale umožňují jí, aby se tkaninou odpařovala ven. Díky tomu tělo dítěte zůstane suché, a to i pokud se dítě zpotí.

Oblíbené se v poslední době staly softshellové bundy, které jsou nejen voděodolné ale i větruoodolné. Tyto bundy jsou velmi lehké, příjemné a poměrně skladné. Hodí se na sport, do lesa i do města.

Pohodlí je nejdůležitější

Další co je důležité u oblečení pro děti řešit je pohodlí. Sami jistě znáte, že každá maličkost zvlášť u malých dětí může být důležitá a správné umístění zipů, snadné rozepínání apod vám ušetří nemalé starosti.

Vrstvený systém

Vrstvený systém je efektivní používat i na jaře, kdy jednotlivé kusy oblečení podle počasí jednoduše přidáváte či ubíráte. Díky tomu můžete zateplení dítěte vždy přizpůsobit aktuálním podmínkám. První vrstva by měla udržovat teplo a zároveň odvádět vlhkost a pot. Ideální pro tyto účely je dětské funkční termo prádlo, které seženete v každém lepším obchodě. Rozhodně se vyhněte bavlně, která rychle nasákne a na těle velmi studí.

Druhá vrstva má za úkol izolovat a přejímat nadbytečnou vlhkost z první vrstvy. Zde je nejlepší vaše malé dobrodruhy vybavit fleecovými mikinami nebo tenčími funkčními triky, která tato kritéria splňují. Pro snadnější oblékání doporučujeme volit mikiny v provedení se zipem.

Poslední třetí vrstva by neměla bránit v odvodu vlhkosti a potu z předešlých vrstev, ale zároveň by měla vaše dítě ochránit před deštěm a větrem. Ideální jsou tedy softshellové bundy případně dražší membránové jarní bundy, které vaše dítě udrží zaručeně v suchu. Nepromokavé oblečení vhodné k vrstvení nabízí především velmi známá značka  Reima. Dětské oblečení Reima hodně vydrží a je z kvalitních funkčních materiálů.

A jakou vybrat obuv?

A na závěr si řekneme, jak vybrat správnou velikost. Pokud budete využívat systém vrstvení, tak nezapomeňte vybírat vrchní oblečení o něco málo větší. Kdyby bylo moc těsné, nevejde se vám pod něj další izolační vrstva.

Pozor dejte také na holá záda a krátké rukávy. Nechte své dítě, aby se předklonilo a natáhlo ruce, i podle toho zjistíte, zda má správnou velikost. Dětské oblečení kupujte vždy tak, aby dítěti dobře padlo v aktuální dobu nošen, i příliš velké oblečení se stává překážkou.