Nabíječka baterií je jedním ze základních doplňků. Zvláště pokud vlastníte digitální fotoaparát na aa baterie neobejdete se bez ní. U takových digitálních fotoaparátů jsou v základním balení většinou pouze zkušební baterie alkalické a do baterií s větší výdrží tedy budete muset investovat. Obecně se doporučuje dokoupit si baterie dobíjecí a samozřejmě k tomu i nabíječku. Při koupi nabíječek baterií doporučuji kupovat sadu společně s bateriemi, protože to většinou vyjde o něco levněji než pořízení samostatných komponentů.

Na trhu existuje celá řada nabíječek baterií, liší se však převážně v jednom faktoru a to je rychlost nabíjení. Naleznete zde typy základní, levnější, které aa baterie dobijí během 24 hodin. Pořídit si však můžete také rychlé nabíječky, které nabijí baterie například za 5 hodin. V současné době je standardem kapacita baterií kolem 2500mAh. Doporučuje se tedy koupit si nabíječku, která nabije baterie maximálně za 8 hodin. Díky tomu budete mít fotoaparát připravený na další focení za noc a na nic nebudete muset čekat.

Já mám jeden oblíbený elektro shopwww.2eshop.cz. Najdete zde nabíječky baterií a aa baterie jak dobíjecí tak nedobíjecí za skvělé ceny.