Pozitivní vliv na zdraví výrobků z Himalajské soli jsou známy již tisíce let, přesto největší popularitu zažívají nyní. Je to dáno tím, že solné lampy a přírodní svícny mají prokazatelně pozitivní účinky i na nemoci a problémy moderní doby. V neposlední řadě mají harmonické tóny světla příznivý vliv i na psychiku člověka.
Ještě nikdy nebyly lidé tak moc závislí na elektrické energii a používání elektrických přístrojů a zřízení. Jsou to jistě velcí pomocníci a lidé si již neumí život bez nich představit, ale mají i negativní dopady na zdraví. Přírodní svícny a solné lampy jsou přírodním zdrojem záporných iontů a mají příznivý vliv na očistu a kvalitu ovzduší znečištěného působením různých domácích a kancelářských elektrospotřebičů.
Dalším přínosem výrobků z Himalajské soli na civilizační problémy je ten, že solné krystaly mají pozitivní účinky na dýchací cesty, oběhový systém a zlepšují imunitu organismu. Himalajská sůl účinně působí proti astmatu a senné rýmě. Což jsou v dnešní době jedny z nečastějších onemocnění, zvláště u malých dětí.
Solné lampy a přírodní svícny jsou vyrobeny se soli, která je stará již více než 250 miliónů let. Každý kus je originál a je to výborný dárek pro Vaše blízké. Dárkem výrobku z Himalajské soli nejen že darujete něco hezkého, ale zároveň i prospěšného pro zdraví.