Každý dostává rád dárečky a o ženách to platí dvojnásobně. Muži ovšem častou tápou, jaký dárek pro ženu konkrétně vybrat. O něžném pohlaví se traduje, že ho potěší drahý šperk, parfém nebo jiné luxusní zboží. V některých případech platí ale staré známé pořekadlo, že méně je někdy více.

Při nákupu šperků, oblečení, spodního prádla se muži vystavují riziku, že se ženě netrefí do vkusu, v horším případě ani do velikosti. Také přehnaná snaha o originalitu se moc nevyplácí. Ne všechny touží například po adrenalinových zážitcích v podobě seskoku padákem.

Jak tuto zapeklitou situaci vyřešit?

Řešení je ve své podstatě úplně prosté. Čokoláda se může stát tím pravým dárkem pro ženy. Existuje jen velmi malé procento žen, jež nehřeší a nepochutnávají si na sladkostech a čokoládě. V dnešní době je na trhu velmi široká nabídka čokolád. Kvůli tomu můžete mít pocit, že jste se od otázky, bude se to mé drahé polovičce líbit, přesunuli k otázce, bude to mé drahé polovičce chutnat? I tento problém má své řešení.

Pokud chcete koupit dárek pro ženu v podobě čokolády, nejspíše nesáhnete po klasické tabulkové čokoládě a zaměříte se na dárkové balíčky. Při nákupu čokolády nikdy nezapomínejte, že je nutné si za kvalitu připlatit. Vyhlášené jsou například belgické nebo švýcarské čokolády.

Rozhodně se vyplatí nakupovat v kamenných obchodech přímo určených k prodeji tohoto zboží, než v supermarketech. Výběr je pestřejší a můžete si nechat poradit.

Obecně platí, že v kvalitní hořké čokoládě se zastoupení kávových bobů pohybuje okolo 50 – 70 %, v mléčné čokoládě je to kolem 30 % a bílá čokoláda by měla mít aspoň 20 % kakaového másla. Bílá čokoláda nemá žádné zastoupení kávových bobů, proto není mnohými labužníky ani za čokoládu považována.

Jaký druh čokolády vybrat?

Co se týče samotného výběru, záleží na tom, který druh čokolády a příchutě má Vaše partnerka ráda. Existuje nepřeberné množství příchutí od klasické jahodové, pomerančové až po příchutě s chilli nebo jedlým kaštanem. Pokud jste úplně bezradní a nevíte, nabízí se koupě bonboniéry anebo balíčku pralinek.

Čokoláda má luxusní design, je balena do krásných balíčků, což je přímo nutné, pokud se má stát vhodným dárkem pro ženu.

A jak se vyhnout trapnému momentu, pokud koupíte například hořkou čokoládu, a partnerka ji zrovna nemá v oblibě? Nechte si namíchat balíček, kde bude zastoupena, jak hořká, mléčná, tak i bílá čokoláda. Teď už jen stačí zaběhnout do obchodu a nadiktovat své přání. A najednou koupě dárků pro ženy zase taková věda není.