Přestavba nebo rekonstrukce bytového jádra je změnou stávající stavby, která by ve většině případů neměla vyžadovat povolení na její provedení. Pokud se nezasahuje do nosných konstrukcí stavby a nemění se její vzhled postačí pouze ohlášení.

Demontáž a bourací práce při rekonstrukci bytového jádra

Před zahájením rekonstrukce bytového jádra a bouracích prací je potřeba zajistit odpojení od vody, planu, kanalizačních trubek a v neposlední řadě odpojení od elektrorozvodu. Je potřeba rozebrat stávající dílce materiálů, které musí vycházet z platných bezpečnostních předpisů.

Příprava podkladů pro rekonstrukci bytového jádra.

Jakmile bude demontáž starého jádra provedená a budou odstraněny zbytky podlah ve wc a koupelně, vznikne na stropní konstrukci nerovná a částečně porušená plocha. Tuto plochu je důležité vyčistit a vyrovnat menší nerovnosti a stabilizovat je penetračním nátěrem.

Jak dlouho rekonstrukce bytového trvá a kolik stojí?

Pokud se rozhodnete pro úplnou rekonstrukci bytového jádra, rozhodně nečekejte, že bude taková přestavba hotová za dva nebo tři dny. Podle rozsahu nová koupelny a rekonstrukce a počtu řemeslníků, kteří se jí budou věnovat, se může doba, kdy budete muset bydlet v podstatě na staveniošti pohybovat přibližně mezi 5 a 10 dny.

Ceny za rekonstrukci bytového jádra jsou také velice variabilní, které se nejčastěji pohybují kolem 100 000Kč. Při výběru firmy byste neměli pouze koukat po té nejmenší ceně, ale především se zaměřit na kvalitu referencí dané firmy. Rekonstrukce bytového jádra je poměrně dost velká investice do budoucnosti a pokud se vám začne materiál ničit a rychle opotřebovávat, může vás investice vyjít daleko dráž.