Kosmetika a produkty z Mrtvého moře

Máte problematickou pleť, lupénku, ekzémy, nebo vás trápí přibývající vrásky? Od všech těchto potíží vám pomůže Kosmetika z mrtvého moře bohatá na blahodárné minerály. Díky celé řadě produktů, které jsou běžně k dostání, můžete zažít relaxaci a péči, skoro jako v kosmetickém salonu. K nejvyhledávanějším a nejprodávanějším výrobkům s živinami z Mrtvého moře patří:

– Bahno z Mrtvého moře: zcela přírodní produkt s vysokým obsahem hořčíku, draslíku, bromu a dalších minerálů, které působí uklidňujícím účinkem na celé tělo, včetně vlasů a pokožky hlavy. Zábaly odstraňují svalové a nervové napětí, zlepšují krevní oběh a pomáhají při revmatických potížích.

– Peeling s obsahem mořských solí: čistí pleť, vysoce jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky a zároveň hydratuje pokožku. Vhodný je na pleť se sklony k akné a na celulitidu.

– Sůl z mrtvého moře: použitá v koupeli je známá pro své regenerační účinky na tělo a kůži a působí proti stresu a únavě. Koupel v soli přirozeně prokrvuje pokožku a odstraňuje z ní škodliviny. Vhodná je pro léčbu lupénky, ekzémů, akné a při revmatických a kloubních bolestech.

– Mýdlo s minerály: odstraňuje nečistoty, mastnotu a prach, ale na rozdíl od běžných tělových mýdel je šetrnější a neobsahuje složky, které mohou dráždit a vysušovat pleť.

Kosmetika z mrtvého moře využívá jedinečné síly Mrtvého moře, které vzniklo před více než třemi miliony let. Toto bezodtokové jezero má vysokou salinitu (30 až 35 %) a obsahuje tak až desetkrát více minerálů než jiné moře. Díky tomu je vyhledáváno za účelem léčby mnoha nemocí a neduhů. Obsah a složení minerálů v soli Mrtvého moře je odlišný od jiných – ať už mořských nebo alpských solí. Produkty z mrtvého moře tak můžou těžit z bohatství 54 různých minerálů, vitamínů a stopových prvků. Například hořčík aktivuje metabolismus, má hojivé účinky a působí proti stárnutí a stresu, draslík udržuje optimální vlhkost pokožky, chlór pomáhá vyrovnávat obsah soli v buňkách, vápník je posiluje a navíc aktivuje enzymy a nakonec bróm má dezinfekční a hojivé účinky. Díky těmto složkám má kosmetika jedinečné složení, vhodné pro preventivní i léčebné využití.