Trezory mají za úkol jednu věc. Je to ochrana věcí uložených uvnitř. Nejčastěji si lidé představí ochranu peněz, ale spousta trezorů vůbec na ochranu peněz není určena. Časté využití trezorů je pro ochranu a uchování dokumentů. Další velkou skupinou terorů jsou trezory a skříně na zbraně, ať už na krátké, nebo dlouhé.
Využití trezoru v kanceláři je především na uchování a ochranu dokumentů. Pro peníze je vhodnější banka, ale to co firma potřebuje ochránit přímo v kanceláři jsou dokumenty a datová média. Spíše než trezor na peníze v kanceláři naleznete ohnivzdorné trezory na dokumenty, ohnivzdorné trezory a sejfy na datová média a archivační skříně a kartotéky. Případně ještě trezory a skříňky na klíče. Bezpečnost všech těchto trezorů je stejně důležitá jako bezpečnost trezorů na peníze. Mnohdy se dá říci, že firma by přežila ztrátu peněz, ale ztrátu důležitých dat a dokumentů již velice těžko.
Při výběru trezorů je tedy důležité pečlivě vybírat dodavatele. Naše firma Rottner Security Slovensko, s.r.o je dceřinou firmou rakouské Rottner Tresor G.m.b.H. Firma má dlouhodobou tradici ve výrobě trezorů a sejfů a patří k největším výrobcům bezpečnostní techniky v Evropě. Kromě trezorů vyrábíme a dodáváme také skříně na zbraně, dále poštovní schránky, lékárničky, pokladničky a eurosortiment jako mincovníky, počítačky bankovek a další.