Sehnat levný a kvalitní notebook není tak nemožné, jak se může zprvu zdát. Pokud si potrpíte na renomované značky notebooků, pak je pořizovací cena nového notebooku pro běžného občana docela vysoká. Notebooky Dell, Lenovo nebo HP patří mezi špičku, a proto patří mezi jedny z nejspolehlivějších výrobců notebooků.

Notebooky Lenovo, Dell nebo HP můžete mít doma i vy a nemusíte za něj zaplatit vůbec tučnou částku. Vsaďte na repasovaný notebook, který je kvalitní a zároveň cenově dostupný.

Levné notebooky s nadstandardní záruční lhůtou

U zboží z druhé ruky se většinou musíme smířit s tím, že u něj nebudeme moci uplatnit možnost reklamace. U repasovaných notebooků to ovšem neplatí. Většina repasovaných notebooků má záruční lhůtu dlouhou minimálně šest měsíců.

Najdou se ale i takové repasované notebooky, které mají záruční lhůtu nadstandardní a reklamaci můžete uplatnit až do dvou let od nákupu. Záruka je tedy dlouhá stejně jako u nového výrobku. Cena repasovaného notebooku však vždy zůstane níže, než u nového.

Odolné notebooky

Je libo notebook y Lenovo, HD nebo Dell s titanovým krytem?  Pokud s notebookem často cestujete, vyplatí se vám vybrat notebook odolné konstrukce, který se nepoškodí ani při častých převozech. Repasované notebooky jsou často opatřeny tvrzeným krytem, jelikož jeho předchozí majitelé bývají obvykle firemní pracovníci, kteří si notebook vozí sebou na pracovní cestu.

Značkové notebooky levně

Levné notebooky mohou mít i dobrou značku. Repasované notebooky se vyznačují výbornou kvalitou a dobrým výkonem. Dále také tím, že za zlomkovou cenu můžete sehnat notebooky  Dell, HD, Lenovo i jiné. Rozhodně neplatí to, že když je notebook levný a použitý, musí mít podřadnou značku a trpět poruchovostí.

Vyvarujte se rizik při nákupu levného notebooku

Repasované notebooky si vybírejte u specializovaného prodejce s dobrou pověstí. Když se pustíte do rizika a rozhodnete se nakupovat přes internet nebo jiným méně zaručeným způsobem, všímejte si detailů, které mohou o levném notebooku mnoho prozradit. Nedostatečnou kvalitu mohou značit:

  • opotřebované klouby
  • obrazovka s defektem
  • nízká výdrž baterie

Repasovaný notebook s ověřeným původem

Pokud dáte přednost spolehlivému nákupu od specialisty na repasované notebooky, nemusíte se bát, že byste koupily levný notebook s omezenou funkčností nebo skrytou vadou. Repasované notebooky podléhají podrobné atestaci, mají nově nainstalovaný operační systém a jsou vyčištěné. Podle některých zpráv jsou repasované notebooky dokonce méně poruchové, než nové počítače.

Nový nebo repasovaný notebook

Možná si s repasovaným notebookem stále nejste jisti a k použitým výrobkům nemáte důvěru. Nové notebooky mají výhodu v tom, že disponují modernější technologií, mají vždy plnou záruční lhůtu a vy jste jejich prvním majitelem.

U repasovaného notebooku už nejste vy tím prvním, ale zas se vám do ruky dostává ověřené zboží, u kterého můžete počítat s vysokým stupněm spolehlivosti. Neméně podstatným údajem je cena, která je výrazně nižší než u nového počítače.