Velkou popularitu v internetovém prodeji si získávají výrobky, které lze připojit k počítači přes usb port. Takovýmto výrobkům se říká gadgety. Většinou se jedná o zbytečnosti, spíše srandičky, jako třeba vysavač na klávesnici atd. Některé ale mohou být i příjemným doplňkem interiéru a dokonce i zdraví prospěšné, jako třeba solné lampy do usb.
Opracované solné lampy na usb si zachovávají veškeré příznivé vlastnosti, které mají klasické výrobky z Himalájské soli, tedy solné lampy a přírodní svícny. Pohlcují totiž škodlivé záření, které každý elektrický přístroj vyzařuje. Veškeré elektrické zařízení od počítačů přes televize, mikrovlnné trouby až po vysoušeče vlasů jsou totiž zdrojem pozitivních iontů, kterým se někdy říká elektrický smog. Himalájská sůl jako přírodní zdroj záporných iontů zlepšuje takovéto prostředí.
Díky svým přirozeným vlastnostem jsou proto výrobky z Himalájské soli vhodným dárkem pro každého, kdo pobývá dlouhodoběji v uzavřených místnostech s elektrickými přístroji. Typicky v kanceláři, nebo v domě. Většinou si solné lampy kupují ženy, a jak tedy přimět muže aby si takovouto zdraví prospěšnou věc koupily také? Přidejte usb a muži si to koupí, případně se z toho stane vhodný dárek pro muže.