Jedním z nejvyhledávanějších slov na českém internetu je slovo recepty, případně ještě slovo recept. Každý někdy vaří a občas hledá inspiraci i na internetu. Stránek s recepty různé kvality je také mnoho a to i na webech, které nejsou přímo o vaření. Velký zájem o vaření lze vysvětlit i tím, že v televizi jsou velice oblíbené pořady a soutěže o vaření.
Velkou výhodou internetu, a na internetu zveřejněných receptů, je možnost hodnotit a připsat komentář ke každému receptu a tím sdílet informace s ostatními. Je to velká výhoda, kterou má online kuchařka oproti knížkám, kde chybí zpětná reakce. I když mohou být, a často i jsou, komentáře od laiků, určitou představu o daném jídle a o případných obtížích při přípravě daného pokrmu získáte.
Dávno již neplatí, že se vaří podle Dobromily Rettigové. Doba je již jinde a také dostupnost surovin a informací i z jiných kuchyní a kultur odsunuly tyto recepty známé kuchařky do pozadí. Nyní do kuchyně pronikají kromě dříve nedostupných surovin i nová slova, které by jste v souvislosti s gastronomií asi nepoužily. Nyní musí být jídlo „sexy“. Je tím myšleno dobré jídlo vyrobené z čerstvých surovin bez zbytečných předpřipravených polotovarů z obchodu a také krásně a vkusně nandané na talíři. Přijďte na naše stránky a svůj sexy recept si určitě vyberete.