Také teď řešíte problém, jakou tiskárnou si zakoupit. Blíží se Vánoce, tak určitě mnoho z nás přemýšlí, jak obnovit svoji domácí elektroniku. První na co byste se měli při výběru nové tiskárny zaměřit je použitá technologie tisku. Já sám jsem se v tomto ohledu zrovna moc dobře neorientoval a jediné co jsem věděl, tak bylo, že existují nějaké laserové a inkoustové tiskárny. Zkušenost jsem měl jen s tím druhým.

Původně jsem přemýšlel nad laserovou. Dočetl jsem se, že tiskne velmi rychle a za poměrně zajímavé peníze. Bohužel moje práce vyžaduje čas od času tisk obrázků, grafů a fotografií. Na to se bohužel laserové tiskárny nehodí.

Další možností jsou multifunkční A4 tiskárny, které nenabízí pouze tisk, ale také skener, kopírku a kolikrát i multimediální displej. Dnes nabízené typy navíc snadno připojíte do své domácí WiFi sítě a nabízejí aplikace pro iPhone i Android telefony.

Když jsem si sečetl vše, co od tiskárny požaduji, tak multifunkční A4 tiskárny vyhráli na celé čáře i za cenu trochu vyšších nákladů na tisk jedné stránky klasického textu.