Zdravím všechny podnikatelé, kteří evidují nezaplacené faktury. Já osobně podnikám několik roků a mám 15 nezplacených faktur, takže jsem se rozhodl, že se budu vymáhání více věnovat a zkusím to z dlužníků dostat. Nechtěl jsem najímat nějakou externí společnost, která by si vzala provizi 50% z vymožené částky ale raději jít svoji vlastní cestou a vymáhat na vlastní pěst. Pevně věřím, že tento článek a moje osobní zkušenost se bude někomu hodit a třeba to někomu i pomůže při vymáhání pohledávek.

Já jsem si uvědomil jednu věc a to fakt, že společnosti a živnostníci mají většinu objednávek a zákazníků přes internet z různé reklamy a podobně. Pořád se diskutuje o tom, že v internetu je obrovská síla a proto jsem se rozhodl této síly využít. Našel jsem na internetu registr dlužníků online zdarma, který umožňuje zveřejnění dlužníků a neplatičů faktur a to ZDARMA. Díky tomuto seznamu dlužníků se široké okolí a uživatelé internetu dozví, že někdo neplatí své závazky.

Ve většině případů se mi stalo, že registr dlužníků a zápis dlužníka do něj, stačilo k tomu aby dlužník zaplatil, protože se na internetu sám našel a nebyl zrovna nadšen. V dnešní době jde každému o dobreé jméno, které je většinou prezentováno právě na intenetu. Kdybych to měl zhrnout, tak z 15 nezaplacených faktur je po několika měsících 12 již zaplacených, takže tento krok považuji za velmi úspěšný.