Rakouské údolí Zillertal se nachází 40 kilometrů na východ od města Innsbruck v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Příznivci sjezdového lyžování si mohou užívat zillertalský Superskipas, který lze používat ve všech údolích, jako například Gerlos nebo Kramsach.

Skipas platí na výtazích podél tratí s celkovou délkou téměř půl tisíce kilometrů. Údolí Zillertal je tak rozsáhlé, že se pro přehlednost dělí do dalších tří regionů. Jsou to Fügen, ležící na začátku údolí, Mayrhofen / Finkenberg nalézající se asi v polovině a konečně nejvýše položený je Tuxský ledovec.

Oblast okolo Zillertalu disponuje rozvinutým zázemím pro zimní dovolenou. První větší obcí od začátku údolí je Fügen. Toto středisko je kvůli své slušné dostupnosti hojně navštěvováno zejména v průběhu hlavní sezóny. Nabízí 7,5 km dlouhou trať z hory Onkeljoch.

Z pohledu návštěvnosti je na tom lépe o tisíc metrů výše situovaný Hochfügen. Kvůli své nadmořské výšce a povinnosti použít na cestu sněhové řetězy je toto středisko daleko méně vytíženo. Třešničkou na dortu jsou velmi dobré sněhové podmínky.

Největší místní oblastí je Zillertal Arena. Ta vznikla spojením středisek Zell am Ziller, Gerlos, Wald – Königsleiten a Krimml. Místních 160 km sjezdovek skýtá krásné lyžování v nadmořských výškách 600 – 2.500 metrů. Zdejší centrum Gerlos, nacházející se ve výšce 1.300 meterů, nabízí ve svém okolí řady lyžařských terénů v ve všce 1300 – 2500 metrů nad mořem a obvykle garantuje dlouhou sezónu s dostatkem sněhu od začátku prosince do pozdního jara.

S nejširším potenciálem upravovaných tratí a největší kapacitou lyžařských vleků v tomto místě je možné se setkat nad střediskem Kaltenbach kousek od Fügen. Obec Mayrhofen je zillertalské sportovní, turistické, horolezecké a lyžařské centrum, obce Zell am Ziller je naopak jeho historickým centrem.