Pokud nepotřebujete ke nádherné dovolené nějaké exotické destinace , tak budete moci samozřejmě využívat nějaké cestovní agentury , které můžou poskytnout i ostrovy, jež nejsou až tolik vzdáleny od České republiky. Například Mallorca může téměř kohokoli z hlediska vnadné dovolené vyhovět . Nachází se zde destinace , které by samozřejmě člověk měl navštěvovat a neměl na ně zapomenout. 

Hledávat mezi cestovními kancelářemi tu prvotřídní mnohdy není vůbec snadné a je potenciální mluvit o tom, že zejména nějaké cestovní kanceláře můžou být poměrně drahé . Jakousi výjimku pochopitelně tvoří například německé cestovní kanceláře, které jsou laciné a hodnotné . Airstop může bez obalu poukázat na nějaké zájezdy, které pořádají zejména levné německé cestovní kanceláře.

České cestovní kanceláře jsou docela přepychové a mnohdy není od věci volit nějaké zahraniční cestovní kanceláře, které můžou poskytnout daleko lepší zájezdy. Typické jsou zejména německé cestovní kanceláře, které mohou ceny jistě dostat docela nízko. Z hlediska výhodnosti je potenciální promluvit o tom, že tyhle zájezdy jsou nadmíru hodnotné a luxusní .

Pokud někde vyrazíte kupříkladu na last minute, tak rozhodně není problém najít otevřeně nějaké cestovní agentury , které můžou poskytnout velice cenově výhodné zájezdy tohoto charakteru. Určitě je ale nezbytné říct, že prakticky jakákoli cestovní kancelář nabízející last minute zájezdy, nemusí být dost levná a výhodná. Nějaké jsou i tak docela drahé a želbohu pro mnohé i dost málo výhodné .