Jeden z největších světových provozovatelů trajektové přepravy Stena Line představil webové stránky v češtině. Snaží se tak vyjít vstříc stále většímu počtu českých turistů, kteří cestují za krásami Skandinávie a Velké Británie vlastním automobilem. Pro ty je totiž přeprava trajektem nejjednodušší a mnohdy i jediný způsob dopravy.

 

Zaoceánský trajekt
Obr.: Trajekt je ideální pro turisty s vlastním automobilem.

Na sever raději vlastním autem

 

Cestování vlastním automobilem je stále oblíbenější, turistům totiž umožní objevovat krásy přírody mnohem pohodlněji a flexibilněji, než pomocí hromadné dopravy. Půjčení auta je zde ale poměrně drahé.

 

Turisté navštěvují Skandinávii nejčastěji kvůli přírodě. Norsko a Švédsko se totiž mohou pochlubit divokou přírodou – od skalnatých útesů a ostrůvků až po zalesněné hory a průzračná jezera. Norsko je také oblíbené pro možnosti rybolovu, horskou turistiku a úchvatné fjordy. Za prohlídku stojí také známá města, jako jsou Stockholm, Oslo, Goteborg s mnoha památkami. V Norsku lze navštívit nejsevernější místo Evropy – Nordkapp.

 

Se Stena Line nejen do Skandinávie

 

Stena Line provozuje trajektovou přepravu na několika trasách:

  • do Švédska na sedmi trasách z Německa, Dánska, Polska či Lotyšska
  • do Norska z Dánska či Německa
  • do Velké Británie z Nizozemí
  • nebo na pěti trasách z Velké Británie do Irska

Na trajektu si odpočinete

 

Cestování automobilem může být únavné, a tak několikahodinový odpočinek na trajektu přijde vhod. Pokud cestující zrovna nechce odpočívat či spát v pohodlných křeslech, může využít palubních restaurací či obchůdků a na další cestu vyrazit odpočinutý.

Nové internetové stránky společnosti Stena Line v češtině najdete na adrese www.stenaline.cz, kde zjistíte nejen přesné trasy trajektů, ale můžete si zde rovnou koupit jízdenky.