V Bohumíně na Karvinsku, Petrovicích, Rychvaldě a některých dalších městech České republiky začaly v roce 2013 fungovat tzv. taxislužby pro seniory. Obvykle převáží cestující za dotovanou cenu. Starší lidé se tak za minimální částku dostanou tam, kam potřebují. Na návštěvu za přáteli, na vyšetření u lékaře nebo třeba na úřad či poštu za různými povinnostmi.

Co je vlastně taxi pro seniory?

Název „senior taxi“ se používá pro osobní dopravu starších osob. Ceny jsou často zvýhodněné a rozdíl oproti běžné (tržní) ceně doplácí například radnice příslušného města tak, jako tomu je v Bohumíně. Někdy si senioři mohou s sebou vzít i doprovod. S ohledem na férové využití může být také omezeno, kolikrát za měsíc lze senior taxi využít.

Tuto službu mohou využívat starší lidé například v Lounech, Bohumíně, Petrovicích, Rychvaldě a dalších městech.

Senior taxi v Praze

V současné době hlavní město žádné speciální taxi pro seniory neprovozuje nebo se o této službě veřejně příliš neví. Existuje však více než srovnatelná varianta.

Nejlevnější-taxi.cz je nová nízkotarifní doprava po Praze a okolí za pouhých 18 Kč/km. Díky příznivé sazbě a garanci nejnižší ceny se tak stává ideální taxislužbou pro seniory, vozíčkáře i všechny ostatní. Za službou stojí společnost Taxi Praha s.r.o.

Cena za senior taxi

Jak jsme již napsali, 1 km cesty stojí 18 Kč. Za přistavení vozu si v Nejlevnější-taxi.cz účtují 27 Kč a minuta čekání vyjde na pouhých 3,4 Kč. Cena zůstává stejná bez ohledu na délku trasy. Pokud budete chtít, můžete si navíc předem zjistit orientační částku za vaši trasu v on-line kalkulátoru (taxametru).

Vzhledem k pozitivním ohlasům nově i na mobilní aplikaci, kterou společnost Taxi Praha nabízí, tedy lze Nejlevnější-taxi.cz doporučit jako ideální dopravu pro seniory.