Dostatek slunečního svitu a rozsáhlé pobřeží Španělska z něj dělají dokonalou destinací pro letní prázdniny strávené na skutečně skvělých plážích. Níže jsou některé z celé řady španělských pláží, které bezpochyby stojí za návštěvu ať už kvůli jejich oblíbenosti mezi turisty a nebo pro jejich jedinečné vlastnosti. Ať už preferujete klidné idylické pláže se skalnatými výběžky, vody plné korálových útesů nebo pláže, které žijí, Španělsko je správné místo, kde hledat.

Costa del Sol

Costa del Sol nabízí společensky tepající pláže pro ty, kteří prahnou po energické, nikdy nekončící společenské dovolené. Jedná se o oblast do které spadá jižní břehy Španělska a může být pyšná na jemný písek a teplé moře. Pláže jsou povětšinou aktivní, však je také Costa del Sol jedním z nejnavštěvovanějších pobřeží ve Španělsku. Je oblíbené především návštěvníci z Anglie. Některé ze zdejších středisek jsou například letoviska Marbella, Málaga či Torremolinos. A ačkoliv patří k nejoblíbenějším střediskům, ubytovací kapacity jsou dostatečné a ani uprostřed sezóny není problém najít ubytování a velmi často je možné jej pořídit s se slevou na poslední chvíli.

Costa Blanca

Tento úsek pobřeží dostala své jméno podle místních plážích s pískem bílé barvy. Moře je průzračné a má až fantastický odstín zelené. Symbolem Costy Blancy je metropole Valencie, jedno z nejmalebnějších míst ve Španělsku. Zdejší suché klimatické podmínky a poloha na jihu garantují teplé počasí beze srážek během trvání dovolené. Nejznámějšími středisky jsou Alicante a Benidorm.

Costa de la Luz

Nalézá se v jihozápadní Andaluzii a často je překládáno jako pobřeží světla. Jde o odkaz na hojnost slunce v tomto regionu Španělského království. Costa de la Luz návštěvníkům doslova servíruje dlouhé písčité pláže a tmavě modré vody Atlantiku. Zdejší pláže nabízejí pokojnější alternativu k výše zmiňovanému regionu Costa del Sol a místní střediska jsou lehce dosažitelná ze Sevilly a Cádizu, dvou španělských měst s bohatou historií.

Costa Verde

Costa Verde nebo též zelené pobřeží v Asturii na severu Španělska nabízí odlišné klima než na většině míst Španělska. Zdejší podnebí je chladnější a srážky jsou vyšší. Díky nim region jen kvete a dává tomuto pobřeží jeho jméno. Jeho dramatické, kamenité pláže a poměrná blízkost k historickým památkám z něj činí ideální místo pro dovolenou pro ty, kteří preferují dovolenou mimo turisticky masově využívaná letoviska.