V dnešní době se kdekdo u výrobku ohání označením ,,zdravotní“ a přitom úplně neprávem. Jak tedy poznat skutečně zdravotní matraci a jak vybrat tu správnou?

Co skutečně označit za zdravotní matraci?

Toto označení může být použito jen tehdy, pokud k němu bylo vydáno osvědčení a závazné rozhodnutí příslušných autorizovaných osob. Matrace má vždy certifikát, který obdržela na základě rozsáhlých testů, a má proto sníženou sazbu z DPH na 10%.

Velikost matrace

Pokud se rozhodujete mezi matrací na jedno lůžko o rozměrech 90×200 nebo zvažte matrace 140×200, nemusíte řešit problém týkající se matrace pro páry. V tomto případě je lepší upřednostnit dvě oddělené matrace. Každá z nich respektuje individuální váhu partnera a rozdílné nároky na tvrdost lůžka. Také lze s matracemi v menších rozměrech lépe manipulovat.

Kde nakupovat

Zájemce má nepřeberné množství možností, kde si vybrat tu správnou matraci. Ať už je to přes internet, anebo přímo v kamenném obchodě. Velkou nevýhodou je v tomto případě internet, kde si lidé nemohou matraci ozkoušet. Není proto od věci zajít přímo do specializovaného obchodu. Není nutné jezdit do velkých měst pro matrace. Praha jistě nabízí velký výběr, ale velmi podobnou službu nabídnou i menší města ve vašem okolí.

Výhody zdravotních matrací

  • zaručená kvalita
  • vymizení bolestí způsobených špatnou matrací
  • životnost 5-10 let
  • přijatelná cena

Pokud si jde člověk koupit matraci, ne vždy platí, že ta nejdražší je zároveň ta nejlepší. Jděte proto ke specialistům a nechte si poradit. Ocení to nejen vaše peněženka, ale i záda, která na kvalitní matraci nebolí.