Každý z nás potřebuje větší či menší míru soukromí. Prostor, který obýváme, vnímáme jako bezpečné místo. O to více pokud se jedná o náš domov a domov našich blízkých. Nechceme, aby do místnosti bylo vidět zvenku, zároveň je žádoucí místnost nějak zútulnit a nekoukat holá okna.

Často také potřebujeme místnost stínit či zatemnit od venkovního světla. K těmto účelům se hojně využívalo a stále využívá záclon a závěsů. Dále je na trhu široká nabídka různých stínících doplňků, ať rolet či žaluzií.

Regulace světla v moderním provedení

Pokud hledáte alternativu klasických závěsů a záclon, rozhodně popřemýšlejte o vertikální žaluzii. Vertikální se nazývá díky položení lamel ve vertikálním směru, tzn., že lamely jsou zavěšeny shora dolů. Tyto žaluzie podobně jako závěsy slouží především ke stínění velkých ploch.

Snadno se čistí, nedrží se v nich prach, působí elegantně a mají moderní vzhled.  Jejich velkou výhodou je možnost regulování a usměrnění příchozího denního světla. Lamely žaluzií je možno jakkoli naklopit, a žaluzie stahovat do libovolné šířky podle momentální potřeby.

Přizpůsobení prostoru

Pro ideální přizpůsobení prostoru se vertikální žaluzie dodávají s několika možnostmi stahování. Lze je stahovat na stranu, roztahovat jako oponu nebo stahovat do středu. Ovládání žaluzie je snadné a praktické, většinou pomocí ovládacího řetízku a provázku. Vertikální žaluzie se díky své konstrukci výborně hodí a také často používají jako prvek k předělení místností.

Látky a barvy

V nabídce je velké množství druhů látek, každá v mnoha barevných odstínech. Látky je možné zvolit jak pro tlumení ostrého denního světla tak zcela zatemňující, které do místnosti nepustí žádné světlo.  Takové látky se výborně hodí např. do ložnic nebo dětských pokojů. Některé látky mají další užitečné vlastnosti, jsou např. omyvatelné nebo nehořlavé. Konstrukční a ovládací prvky a další části žaluzie se většinou dodávají v bílém provedení.

Instalace

Vertikální žaluzie se instalují převážně do stropů, ale také na zeď a do výklenků v okně nebo ve zdi. Instalace je snadná, pouze se přichytí horní profil žaluzie.

Na závěr

Vertikální žaluzie jsou stylovým stínícím doplňkem, mají nadčasový vzhled, jsou odolné, účinné a cenově dostupné.