Revizní dvířka jsou nezbytná v domácnosti na několika místech. Používají se například při zakrytí inženýrských sítí, rozvodů nebo šachet. Revizní dvířka lze osadit do nových interiérů, ale možná je také dodatečná instalace. Do potřebného místa si můžete zvolit druh revizních dvířek, který bude nejvíce vyhovující.

Druhy revizních dvířek

Revizní dvířka se dají instalovat do různých povrchů. S okolním povrchem můžete revizní dvířka vhodně sladit. Velice esteticky působí revizní dvířka pod obklad, které se dokážou přizpůsobit designu interiéru a jsou téměř neviditelné.

Revizní dvířka pro protipožární ochranu

Důležitým parametrem u revizních dvířek je vlastnost odolnosti vůči požáru. Zakrytí inspekčních otvorů musí odolat nejen ohni, ale také kouři. Požární odolnost a kouřotěsnost revizních dvířek musí projít speciální atestací. Protipožární ochrana revizních dvířek se hodnotí podle platné normy. Požární odolnost revizních dvířek se značí zkratkami EW15-EW90 nebo EI15-EI90.

Velikost revizních dvířek

Tvar a velikost revizních dvířek se dá obvykle upravit na míru dle aktuální potřeby. U specializovaných prodejců seženete nejčastěji revizní dvířka čtvercového tvaru s jedním křídlem. Volit můžete typické i atypické rozměry revizních dvířek. U nadstandardních velikostí revizních dvířek se používá model s dvěma křídly, aby se dvířka dala pohodlně otevírat. Povrchovou úpravu revizních dvířek lze řešit individuálně.

Revizní dvířka pod obklad

Nejčastěji v koupelnách se řeší revizní dvířka, která by splynula s okolní dlažbou. V těchto případech se hodí revizní dvířka pod obklad, která se dají instalovat do vertikálních i horizontálních stěn. Tento typ revizních dvířek působí vkusně. Běžným pohledem je téměř nerozpoznatelné od okolí.