Pro laika se může na první pohled zdát, že jde v podstatě o jednu a tu samou věc. Při prvním pohledu vypadají v podstatě úplně stejně PVC podlahy i linoleové podlahy. Vlastně je to i dnešní dobou, kdy dekorů a provedení obou zmíněných materiálů je obrovské množství ve velmi kvalitním zpracování, díky tomu, ostatně je možné aplikovat PVC podlahu i linoleum na dost namáhaná místa.

Rozdílnost

Zásadním rozdílem mezi PVC a linoleem je v tom, že PVC je chemickou sloučeninou, známou jako polyvinylchlorid, za to linoleum je přírodní materiál. Z toho je vyplývající i výhoda linolea, že jde o dobře snášenlivý materiál i pro alergiky a hodí se všude po celém bytě, či domě. Na druhou stranu PVC podlaha je také netoxická a velmi odolná, díky tomu, že jde u uměle vytvořenou hmotu, dá se velmi krásně zpracovávat do nejrůznějším dekorů a je velmi dobře aplikovatelná při i instalaci.

Doporučení kam PVC podlahu a kam linoleum, by se zjednodušeně dalo řídit podle toho, že linoleum není nejvhodnější do prostor, kde je vlhko, tedy ven, vchody, a podobné. Pak se lze řídit tím, že linoleum je velmi odolné a vydrží veliké zátěže, za to však PVC podlahy jsou cenově velmi výhodné a jejich výdrž není o moc horší.

Více o PVC podlahách a vinylu obecně lze dočíst na stránkách http://www.podlahy-design.cz společnosti Supellex.