Již naše babičky a maminky, dobou donuceny, si své šatstvo a další doplňky vyráběly často doma. Nejen, že se chtěly držet s tehdejší světovou módou, ale chtěly vůbec mít něco pořádného na sebe. Dnešní doba je trochu jiná. Mnoho z nás hledá originalitu a touží po kvalitě v podobě ruční práce. Proto je tu svět Handmade.
.
Formy handmade výroby a prodeje se rozmáhají natolik, že dnes vznikají malé internetové obchůdky. Vznikají ale také místa, která veškeré ručně vyrobené zboží sdružují. Průkopníkem byl americký Etsy, na který úspěšně navázal český již dobře známý Fler a dnes se o úspěch pokouší nově vzniklý e-shop Origolo.

,,Milujeme originální ruční výrobu a chceme pomoci v tom, aby se tento trend udržel i do budoucna. Ne všichni mají to štěstí a dokážou si doma uplést čepici, nebo vyrobit kabelku. Ti, kteří to umí, se o své výrobky zase chtějí podělit. Proto je zde pro ně Origolo,,

Na e-shopu Origolo můžou všichni příznivci handmade prodávat své výrobky, nebo naopak nabízené kousky nakupovat. Vybírat můžete z kategorií jako móda, módní doplňky, šperky, móda a hračky pro děti, potřeby pro mazlíčky, bytové doplňky a další originální kousky.