Mít domov, kde se budete cítit příjemně a pohodlně je základním předpokladem dobře navrženého interiéru. Při navrhování interiérů je důležité skloubit několik prvků. Interiér vašeho bytu by měl být především:

  1. Funkční a praktický
  2. Pohodlný
  3. Estetický a originální

Kdy budete návrh interiéru potřebovat?

  • při rekonstrukci
  • při zařizování novostavby

Návrh interiéru je jakýmsi podkladem, který vám pomůže správně rozvrhnout prostor. Do místnosti se musí vejít potřebný nábytek, a přitom by prostor neměl působit příliš přeplněně. Návrh interiéru vám pomůže odhalit možná úskalí, na která můžete během zařizování narazit.

Návrh interiéru není přežitkem

Máte pocit, že máte vše dobře rozmyšlené a nechávat si vypracovat návrh interiéru je zbytečné mrhání penězi? Své rozhodnutí si raději pořádně rozmyslete. Dobré návrhy interiérů může totiž velice výrazně ovlivnit budoucí podobu vašeho příbytku.

U návrhu interiéru nejde pouze o estetické sladění, ale především o maximální využití potenciálu prostoru a vytvoření funkčního prostoru. Neuváženým řešením interiéru můžete napáchat škody, které se budou časem složitě odstraňovat.

Návrh interiéru od profesionálů

Navrhováním interiéru se zabývá v současné době spousta designových studií a firem. Pokud uvažujete o tom, že pro návrh interiéru oslovíte odborníka, všímejte si kladných referencí. Kladné ohlasy na dotyčný subjekt pro vás budou zárukou, že se u firmy můžete spolehnout na profesionální přístup a pozitivní výsledky při realizaci. 

S kvalitním návrhem interiéru prostor prokoukne

I když máte vžitou představu o podobě své kuchyně, obývacího pokoje nebo ložnice, může vás kreativní návrhy interiérů překvapit. Změna interiéru je osvěžující a příjemná. Nebojte se proto změn, které může návrh interiéru přinášet. U některých společností si můžete nechat udělat grafický návrh vizualizace, kde přesně uvidíte, jak bude výsledná proměna interiéru vypadat.

Osobitost nade vše

V interiéru by měl být patrný především váš vkus a vaše osobnost. Při sestavování návrhu interiéru se proto nechte vést intuicí. S pomocí odborníka získá váš interiér originální a osobitou podobu.