Lamelové rošty do postele jsou spolu s matrací základním předpokladem pohodlného a zdravého spánku. Lamelové rošty plní hned několik důležitých funkcí. Mezi nejzákladnější funkce lamelového roštu patří zvýšení ortopedických vlastností matrace, protože ani ta sebelepší matrace se neobejde bez kvalitního lamelového roštu. A platí, že čím „horší“ je matrace, tím lepší a kvalitnější musí být lamelové rošty. Další důležitou funkcí postelového roštu je funkce odvětrávací. Lamelové rošty umožňují matraci dýchat a tím se v posteli udržuje příjemné klima a zabraňuje se tvorbě plísní a rozmnožování bakterií. Lamelové rošty se dělí na lamelové pevné rošty, polohovací rošty, rošty se vstupem do ÚP a motorové rošty.

Pevné lamelové rošty do postele

Pevné lamelové rošty  jsou základní lamelové rošty do postele bez možnosti polohování. Pevné lamelové rošty do postele jsou nejprodávanější a nejlevnější lamelové rošty. Na pevný lamelový rošt lze umistit jakékoliv matrace. Lamelové rošty zlepšují ortopedické, anatomické a zdravotní vlastnosti matrace.

Polohovací lamelové rošty do postele

Polohovací lamelové rošty jsou lamelové rošty do postele, které mají samostatné manuální polohování roštu v oblasti hlavy a v oblasti nohou. Polohovací lamelové rošty mají většinou cca 5 až 12 nastavitelných poloh a polohují se pomocí látkového madla. Polohovací lamelové rošty do >postele zlepšují při polohování s mírně zvednutýma nohama krevní oběh a tím je zajištěn snadnější odtok krve. 

Motorové elektrické rošty do postele

Motorové rošty jsou námi preferované lamelové rošty, neboť si nachází mezi zákazníky stále větší a větší oblibu, navíc jsou motorové rošty nedílnou součásti moderní zdravé ložnice. Ovládání motorového roštu je velmi jednoduché a zvládne ho úplně každý napříč generacemi. Zdravotní matrace díky své vysoké flexibilitě jsou vhodné matrace pro motorové rošty.

Lamelové rošty se vstupem do úložného prostoru postele

ROŠTY SE VSTUPEM DO ÚLOŽNÉHO PROSTORU jsou speciální lamelové rošty do postele, které umožňují jednoduchý přístup do úložného prostoru postele a to z boční strany postele (z pravé nebo levé strany, podle umístěných pantů) nebo nožní části. Pro výklopné rošty jsou vhodné pěnové matrace, které jdou jednoduše i s roštem zvedat.

Rosty.cz - polohovací rošty

Rosty.cz - polohovací rošty