Horizontální žaluzie patří mezi stínící techniku, která se dá umístit do většiny typů oken a navíc se dá pořídit za poměrně slušnou cenu. Interiérové horizontální žaluzie se výborně hodí do plastových a euro oken, které vlastní většina českých domácností.

Umístění a montáž

Horizontální žaluzie se dobře vyjímají ve středně velkých nebo menších oknech. Jejich montáž není nijak náročná. Do zasklívacích lišt je lze namontovat během chvíle. Na oknech drží horizontální žaluzie na silonových strunách, které jsou po stranách lamel.

Proč zvolit horizontální žaluzie?

  • optimální regulace světla
  • vytvoření soukromí v interiéru
  • designový prvek
  • snadná údržba
  • spolehlivé a praktické
  • široký výběr barev

Horizontální žaluzie jako dekorace

S horizontálními žaluziemi si snadno a jednoduše nastavíte ideální míru zastínění. Bez stínící techniky by se dnes neobešla už snad žádná domácnost. Vedle ryze funkčních vlastností jsou ale žaluzie i výrazným vizuálním prvkem, který můžeme využít i jako dekoraci.

Dekoračně působí žaluzie s rafinovaně zvoleným barevným odstínem. Výběr z široké palety barev není u většiny prodejců problém, a tak si snadno můžete vybrat žaluzie přesně podle svého gusta. Možnost výběru nemáte pouze v určování barevnosti lamel, ale také horní profily horizontálních žaluzií se vyrábí v různých tvarech a i barvách.

V experimentování se vzorníkem barev se ale nechejte unést jen do jisté míry. Barva žaluzií by měla korespondovat s jinými prvky interiéru, aby prostor působil sladěně a harmonicky.

Jednoduché ovládání

Horizontální žaluzie se ovládají zpravidla řetízkem. Řetízkem nastavujete míru propustnosti světla, ale žaluzie s ním i stahujete nebo vytahujete. Žaluzie lze naklápět až do 180 stupňů.

Žaluzie na míru

Aby byly žaluzie kvalitní a životné, je třeba vybrat si spolehlivého dodavatele. Hliníkové lamely by měly být barevně stálé a odolné. Vhodnou volbou jsou například horizontální žaluzie Isoline. Tyto žaluzie se snadno udržují a odolají i ve vlhkém prostředí. Na rozdíl od textilních stínících technik je tedy můžete využít i v kuchyni a koupelně.

Elegantní žaluzie Velux

Lamelové žaluzie Velux jsou velmi komfortní a elegantní. Lze je pořídit i včetně elektrického ovládání, díky němuž se dá se žaluziemi manipulovat i na dálku. Oproti klasickým horizontálním žaluziím není jejich verze s manuálním ovládáním opatřena řetízkem ani tyčinkou, ale ovládají se skrze boční a spodní lištu.