Automobilka Subaru v těchto dnech uvádí na náš trh novou generaci oblíbeného kompaktního SUV. Subaru Forester 2013 přichází s technikou a designem podobným modelu XV.

V nabídce motorů nalezneme dieselový dvoulitr, oblíbený benzínový atmosférický dvoulitr a novinku čtyřválec 2.0XT. Nejsilnější, ale také nejdražší motor má v nabídce turbo, bezstupňovou převodovku a skvělá 177 kW výkonu.

Základní výbava Active má 17 palcová litá kola, vyhřívání čelního okna pod stěrači, automatickou klimatizaci, rádio s USB nebo Bluetooth. Výbava označená Comfort přidává xenonové světlomety, dvouzónovou klimatizaci, bezklíčový vstup, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, tempomat a parkovací kameru.

Nejvýšší výbavou je Executive, která přidává střešní okno, SD navigaci, kožené čalounění a elektrické otvírání pátých dveří. Paradoxně jen s dieselovým motorem je možné objednat i verzi Sport vybavenou 18palcovými koly (pro 2,0XT standard i s nižší výbavou), sportovní maskou chladiče, hliníkovými pedály a audiem Harman/Kardon.

Cena nového Subaru Forester začíná na 679.000,-.