Společně s obchodním embargem Iránu a sezónním růstem ceny EUR stoupá do výšin i cena nafty. Nedávno tomu, co jsme na několik týdnů byli dosti blízko čtyřiceti korunám za litr nafty, v některých místech bylo podobných cenových hladin dosaženo. A to nenastala doba dovolených, špička spotřeby. Máme tady pro ty, kdo se zajímají jednoduchý článek o čiptuningu a přestavbách na Ethanol E85, co pomáhají mimo jiné snižovat spotřebu vozu, ale i palivo vás poté vyjde levněji. Téma pro dnešek je Ethanol a úprava řídící jednotky motoru tak, aby lépe využívala jeho akceleraci.

Pohlédněme na chiptuning pro nová i stará auta

Čas, kdy automobily nebyly spravovány počítači je již jen na černobílých fotkách. Každý osobní vůz má nyní chipset kterému je dán „tovární chiptuning“ již při zpracování. Co je však většině lidí skryto, je že přednastavený proces (pokud dovolíte .. běžný chiptuning) je orientován na snížení otáček motoru, aby byly dodrženy parametry emisí a kroutivé síly v tom kterém státě kde se dané modely vozů dostanou na prodejny. Tímž pádem, nahráním „nového operačního systému“ do počítače nějakého automobilu, chiptuningem jeho ovládání je občas možné během jednoho sezení navýšit jeho výkon třeba i o více jak čtvrtinu. A velmi podobně to platí i ohledně spotřeby phm. Některým značkám aut pak, pro dosažení blízkých hodnot jaké mají traťová auta, stačí chiptuningem „přetaktovat“ řídící jednotku a jsou ready trhat traťové rekordy.

Co nabízí Přestavba E85 za pozitiva?

Ethanol E85 je palivo vyprodukovaná z plodů naší přírody, nejčastěji kukuřice nebo cukrové třtiny. Přírodní palivo Ethanol E85 není nic vskutku převratného, jeden každý kdo viděl na čerpací stanici Natural 98 se již s bioethanolem E85 střetl, Palivo třídy Natural totiž obsahuje více jak tří procent přírodního Ethanolu E85. Pojďme však postopit k přestavbám a jejich plusům: Pro předělání vozu na spalování jiné kapaliny je hlavně klíčové doplnit stávající o rozšířenou elektronickou řídící jednotku celého motoru. V dnešní době jsou již dostupné řídící jednotky plně digitální. Toto je však ideální vyslovit hned do začátku. To že si vytuníte auto skrz E85 přestavby na Bioethanol, to neznamená že poté budete nuceni kupovat POUZE Ethanol. Auto bude i přes úpravy schopno jezdit na Natural 98.